Jižní Morava

Španělsko, Itálie nebo Francie mají moře, Rakousko pro změnu zase Alpy. Co tedy máme my, co nám jiní mohou závidět ?

Jižní Moravu a její víno !

Tento region, který se nachází na jihovýchodě České republiky, je doslova učiněný ráj na zemi. Na své si zde přijdou především milovníci vína a gastronomie. Ochuzeni ale nezůstanou ani turisté, sportovci a rovněž zájemci o kulturu či památky.

Na místo obyčejného výletu na Jižní Moravu Vám učiníme zážitek.

Rodinná tradice, žádná komerce

V řádu několika let jsme navštívili nespočet vinných sklepů napříč Jižní Moravou. Některé se nám líbili, některé nikoliv. S těmi nejlepšími jsme se domluvili na vzájemné spolupráci a právě ty tvoří základ našich zájezdů. Co si představujeme pod slovem nejlepší ? Když pomineme kvalitu vína, která musí být samozřejmostí, tak je to symbol rodiny. V námi vybraných sklepech se zkrátka budete cítit skvěle. 

Kvalita vína až na prvním místě

Zájezdy na Jižní Moravu organizujeme nejen pro obyvatele z České republiky, ale rovněž navštěvujeme sklípky se švýcarskými turisty. Zejména těmi, kteří žijí v místním kantonu, kde se hovoří francouzsky a ta nejkvalitnější vína pijí od rána do večera. Zcela běžně si pak tito turisté odvážejí s námi navštívených sklípků několik lahví domů.

Oblast turisty nepolíbená - Hustopeče

Spousty lidí jezdí za vínem do Mikulova, my preferujeme Hustopeče. Jestliže patříte do skupiny, která upřednostňuje klid a odpočinek před davy lidí, budete s touto lokalitou nadmíru spokojeni. Zároveň tato oblast disponuje výše uvedenými dvěma body, které jsou pro nás stěžejní. Skvělé víno, ochotní a milý obyvatelé, dále krásná krajina, mandloňový sad a mnoho jiného. 

Mandloňové sady a rozhledna

V Evropě moc mandloňových sadů neuvidíte. Kopce nad Hustopečemi jsou v tomto směru raritou. Počátkem března přitahují zvýšenou pozornost, protože začínají kvést. A jejich bílé, lehce narůžovělé květy jsou opravdu krásné. Mandle si můžete volně natrhat či nasbírat. Celkově se zde nachází na 1200 stromů, které byly vysazeny před více než 70 lety. Ve středu těchto sadů byla vybudována rozhledna o výšce 14 metrů, ze které je přenádherný výhled na okolí. 

Sportem ku zdraví

Krásná krajina vyloženě vybízí k pěší turistice čí cykloturistice. A jelikož jsou naše zájezdy postaveny především na ochutnávce nejlepších vín, proč nespojit příjemné s užitečným. Výlet o délce 20 kilometrů s pauzou na oběd ve známém Vinařství U Kapličky, kde se natáčel film Bobule. Cestou zpět možnost ochutnat netradiční oranžová vína z Gruzie. A pokud nebudete mít vlastní kolo, můžeme zařídit jeho půjčení včetně pohodlnějšího elektrokola.

Milovníci gastronomie si přijdou na své

V rámci degustace vína je zcela běžné povečeřet. Námi nejnavštěvovanější sklípek připravuje pečené koleno se švestkovou omáčkou a domácím chlebem. K tomu první vzorek vína a parádní večer může začít. Následné prkénko plné několika různých druhů sýrů, šunky, oliv, zeleniny nebo domácí škvarkové pomazánky je samozřejmostí. 

Památky, kam se podíváš

Lednicko-valtický areál, zámek Kroměříž, vila Tugendhat v Brně, židovské město Třebíč a mnoho dalšího. Co mají tato všechna místa společného ? Nejen, že se nacházejí na Moravě, ale rovněž jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Hustopeče, tedy místo, kde budete ubytovaní, strategicky leží nedaleko od výše uvedených památek a není tedy problém vyrazit tzv. za kulturou. 

Mandlovice, tedy mandlovka

V roce 2019 obletěla Českou republiku zpráva, že rodinná společnost Hustopečská mandlárna nebude moc již dále prodávat svoji chloubu v podobě mandlovice a to pod stejnojmenným názvem. Důvody zde nebudeme komentovat. Nicméně, český tradiční likér zůstává složením nedotčen a Vy si tak chuť tohoto nápoje můžete doslova vychutnat v rámci degustace v místním podniku. To celé s výkladem a možností ochutnávky dalších produktů, jejichž základem jsou mandle. 

TERMÍNY A REZERVACE

Termín

Stav

Počet dní

Cena

01. 05 - 03. 05. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​

08. 05 - 10. 05. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​

05. 06 - 07. 06. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​

04. 07 - 06. 07. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​

14. 08 - 16. 08. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​

11. 09 - 13. 09. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​

02. 10 - 04. 10. 2020

volno

3 dny / 2 noci

3.890 Kč​