• Program zájezdu
 • Termíny a rezervace
 • Cena zahrnuje
 • Užitečné info
 • O zemi

Poznejte krásy Madagaskaru na vlastní kůži.

Itinerář

Den 1

Přílet na Madagaskar

Odlet z Prahy na Madagaskar francouzskou společností Air France. Během cesty Vás čeká pouze jeden přestup a v Paříži. Celková doba trvání přibližně 14 hodin. Po příletu již na nás bude čekat anglicky hovořící řidič. Před cestou na hotel je nejprve potřeba vyřídit veškeré nutné formality (kontrola pasu, víza, výměna peněz). V případě jakýkoliv problémů či nejasností bude k dispozici český delegát.

Den 2

Navštívení města Manjakandriana

Dnes je na programu cesta do Andasibe. Během cesty nás čeká navštívení města Manjakandriana. Zde budete moci vidět rodinnou firmu zaměřující se na výrobu vozů poháněnými místními krávy Zebu, bude Vám ukázán veškerý proces výroby. Zážitkem bude svezení na tomto populárním vozidlu. Odpolední kávu/čaj si budete moc užít přímo na zahradě jedné Malgašské rodiny. Ti Vám během Vašeho odpočinku představí národní píseň včetně národního tance. Cílem dne je cesta do třetího nejlidnatějšího města Madagaskaru Antsirabe. Po příjezdu nás čeká rezervace Perinet, kde budete obklopeni mnoho živočišními druhy a to zejména řadě druhů lemurů, kteří zde mají místo. Před večeří nás ještě čeká večerní expedice do pralesa, kde spatříte živočichy, které přes den jsou jen těžko k objevení (chameleoni, madagarské žáby)

Den 3

Prohlídka parku Analamazaotra

Po snídani vyrazíme směrem Andasibe, kde jsme pozváni na prohlídku parku Analamazaotra. Jedná se o chráněnou oblast, která je velmi známá pro výskyt největšího druhů lemůrů Indri – Indri. Budete moc na vlastní kůži zažít jejich koncert spojený s dominujícími výkřiky po celém pralese. Objevíte řadu dalších druhů, jejímž domovem jsou koruny stromu a v poslední řadě budete okouzleni hodnosti rozmanitých druhů flory. Po obědě navštívíme ostrov Lemurů – rezervaci Vakona. Na tomto kouzelném ostrově Vám lemuři skáčou přímo na ramena a vy si tak užijete jejich roztomilost z té nejmenší blízkostí.

Den 4

Rezervace Ankanin ny Nofy (Palmarium)

Dnes se bude pokračovat směrem k rezervaci Ankanin ny Nofy (někdy také uváděno jako Palmarium), které se zasloužené říká „hnízdo snů“. Tato rezervace se nachází na řece Canal des Pangalanes a stejně jak název naznačuje, jedná se o místo ráje a odpočinku. Po příjezdu do vesnice Manambato, nás bude čekat hodinová cesta lodí po řece až k této rezervaci. Palmarium je místo, kde potkáte řadu lemurů, jedním z nich bude například Lemur Korunkatý. Ve volném času oceníte odpočinek na písečné pláži přímo v resortu. Před večeří Vás členové rezortu vezmou na noční výlet za jedním z nejvzácnějších druhů lemurů Aye- Aye. Tento endemický a noční lemur Vás ohromí nejen svým typickým vzhledem. Pro jeho přílákání místní členové rezortu využití jeho lásky ke kokosu.

Den 5

Návštěva vesnice Ampahatany

Dnešní den pokračujeme v prohlídce Palmarium rezortu, které je přírodním stanovištěm pro řadu druhů lemurů jako je například Indri – Indri (jeden z největších přežívajících lemurů). Druhou částí programu bude návštěva vesnice Ampahatany. Na kterou se dostaneme plavbou kánoí. V této vesnici Vám místní obyvatelé, ukážou své typické domy, zjistíte jak se místní živí, kam chodí místní děti do škol, a kam v nejhorším případě do nemocnice. Zbytek dne strávíte odpočinkem v rezortu.

Den 6

Plavba po kanálu Pangalanes

Dnešní zpáteční cesta do hlavního města Antananarivo se neobejde bez plavby po kanálu Pangalanes, který je tvořen kombinací řady sladkovodních jezer a lagun. Během cesty poznáte pohostinnost rybářských vesnic zblízka. Auto na nás bude čekat v městečku Manambato. Po cestě do Antannariva budeme mít řadu zastávek pro možnost udělaní krásné fotografie, jako například na barevném trhu v obci Antsampanana.

Den 7

Ostrov Nosy Be

Po snídani nás čeká let na ostrov Nosy be – jednu z nejoblíbenějších destinací na Madagaskaru. Po příjezdu se zabydlíme v hotelu Vanilla a poté nás bude čekat volno v podobě relaxu na pláži.

Den 8

Rezervace Lokobe

Po snídani nás čeká přibližně hodinová procházka po rezervaci Lokobe. Jedná se o jedinou džungli na Madagaskaru, která je tvořena z kopců, sestupujících přímo do moře. Budete procházet mezi mangovníky, řadou endemických rostlin ale i mezi kávovými, karafiátovými a vanilkovými plantážemi. V tomto hustém tropickém pralese můžete vidět například i Hroznýše Madagarského. Prohlídku zakončíme na kopci Mount Passot, kde budete mít nádherný výhled na ostrov a jeho okolí, zvláštně při západu slunce.

Den 9

Odpočinek nebo výlet na ostrov Nosy Iranja

Poslední den na ostrově strávíte přesně podle svých představ. Pro někoho to bude odpočinkem na plaži pro druhé to může být celodenní výlet na Ostrov Nosy Iranja či na ostrovy Nosy Komba & Nosy Tanikely

Den 10

Místních trhy

Let zpět do hlavního města Antananarivo, kde budete mít možnost navštívení místních trhu a koupení suvenýrů

Den 11

Odlet do Prahy

Cesta zpět domů do Prahy.
Název Od Do Počet (Min-Max) os. Cena
 • Termín 1
  Čtvrtek
  8. 10. 2020
  12 days
  Pondělí
  19. 10. 2020
  1 - 16 os.
 • Termín 2
  Sobota
  7. 11. 2020
  12 days
  Středa
  18. 11. 2020
  1 - 16 os.

Cena zahrnuje:

 • Zpáteční letenka se společností Airfrance (Praha-Paříž-Antananarivo ) – včetně letištních tax
 • Vnitrostátní let z Nosy be do Antananarivo
 • 10x nocí na Madagaskaru se snídaní
  • 2x Andasibe Forest Lodge (Andasibe)
  • 2x Palmarium resort (Akanin’ny Nofy)
  • 3x Vanilla Hotel (Nosy be)
  • 3x Gassy Coutry House (Antananarivo)
 • Služby místního průvodce
 • Služby českého delegáta
 • Veškeré aktivity dle programu
 • Transfery terénním vozem
 • Veškeré lodní plavby
 • Veškeré vstupy do parku
 • Pojištění proti úpadku CK

 

Cena nezahrnuje:

 • Vstupní víza na Madagaskar (30-40 EUR)
 • Dobrovolné spropitné řidiči a průvodci
 • Cestovní pojištění
 • Výlety na ostrovy Nosy Iranja, Nos Komba & Nosy Tanikely

Užitečné informace

Doklady: Cestovní pas. Platnost musí být alespoň 6 měsíců od plánované doby pobytu.

Víza a režim vstupu: Vízum je možné získat po příletu na mezinárodním letišti Antananarivo. Cena 35 EUR (pobyt do 30 dní). K vyřízení víza je nutné vyplnit formulář, který obdržíte v letadle a samozřejmě cestovní pas.

Elektřina: Zásuvky našeho typu, 220V / 50Hz. Jednoduchá dvouvidlice.

Telefon: Na Madagaskaru existují telefonní automaty. Jsou na telefonní karty, které koupíte v obchodech. Pokrytí mobilním signálem je poměrně nekvalitní, signál je jen ve velkých městech.

Internet: V lepších hotelech možnost wifi mají prakticky všude. Mimo větší města je složitější najít připojení (mimo hotely). Pokud je, tak bývá velmi pomalé. Pokrytí signálem je dobré i v odlehlejších oblastech.

Očkování na Madagaskaru: Není předepsané žádné povinné. Přesto se doporučuje očkování proti Hepatitidě A a Břišnímu tyfu. Velmi důrazně se doporučuje užívat antimalarika. Očkování včetně dalších informací můžete získat kdekoli na krajských hygienických stanicích nebo v očkovacích centrech.

Počasí: Na Madagaskaru panuje subtropické klima s horkým a deštivým létem. Jih pokrývá polopoušť, západní pobřeží je sušší. Průměrné teploty v létě se pohybují od 27 °C do 32 °C, v zimě od 18 °C do 22 °C. Ideální doba pro cestu na Madagaskar je květen až říjen.

Stravování: V místních restauracích pořídíte velmi chutné jídlo s pitím v rozmezí 100 – 200 Kč. Hlavní město a například ostrov Sainte Marie jsou spíš dražší, naopak v jiných oblastech je levněji. Pokud se rozhodnete stravovat ve stáncích pro místní, pak Vám na celý den stačí i 30 Kč. Ale pozor na střevní potíže. Ve městech, větších vesnicích a navštěvovaných chráněných územích lze koupit balenou pitnou vodu. Téměř všude je možné pořídit Coca-colu a pivo.

Bezpečnost: Madagaskar je bezpečná země. Lidé jsou zde chudí, ale přátelští. Problémem jsou drobné krádeže, zejména pak na tržištích. Rovněž doporučujeme se vyhnout ulicím hlavního města Antananariva po setmění. Nebezpečná je doprava na hlavních silnicích, někteří řidiči jezdí jak smyslů zbavení.

Čtvrtý největší ostrov světa, plný přírodních krás, podmořského života s korálovými útesy, dechberoucích baobabů a dokonce, ještě neobjevenými druhy lemurů.

Jestliže toužíte po něčem výjimečném, navštivte Madagaskar

Můžete si vybrat ten největší Relax v luxusních hotelových resortech s kouzelnými plážemi nebo odhalovat divokou přírodu. Třeba autem po terénních cestách, které jsou těmi nejnáročnějšími na světě anebo prostě na kajaku.

V čem spočívá úžas Madagaskaru?

Jedinečná, dechberoucí příroda

V tomto bodě se nemá smysl moc rozepisovat. Ostrov láká cestovatele díky své vzácné a úchvatné přírodě. Téměř osmdesát procent všech druhů rostlin a zvířat se nachází pouze v této zemi. Jestliže se tedy rozhodnete vyrazit, uvidíte a zažijete věci, které žádná jiná země nenabízí.

Symbol země, Král Jelimán

Dominantou Madagaskaru jsou bezpochyby lemuři. Najdete je ve všech částech ostrova a nežijí nikde jinde na světě. Fascinují jsou především svou lehkostí skoků v korunách exotických stromů. Za těmi největšími a nejkrásnějšími Indri Indri, se lidé jezdí dívat do rezervace Andasibe. Pozorování na tomto místě patří k těm nejzábavnějším. Doslova si musíte lemury sklepávat z foťáků a kamer, abyste si je mohli vyfotit. Lemury rovněž můžete vidět v pralesní rezervaci jménem Ranomafana.

V duchu přátelství

Podle měřítek západního světa patří tato země mezi ty nejchudší. Kdyby se ale státy hodnotily podle srdečnosti či usměvavosti lidí, pak by obyvatelé tohoto kulturně a etnicky bohatého ostrova patřili mezi první na světě. Pro malgaše je dále typické vnitřní bohatství a pohoda, soudržnost v rodině, schopnost radovat se z maličkostí života nebo chutí žít, ať už je život jakýkoliv.

Prapodivný strom Baobab

Převládajícími rostlinami jsou takzvané baobaby, zvláštně tvarované stromy s tlustým kmenem a krátkými pokroucenými větvemi. Tisíce let staré Baobaby skvěle vzdorují suchu. V době dešťů jejich kmeny nasáknou vodou a následující měsíce vzdorují suchu a smrtelným vedrům. Sedm z osmi druhů, které se vyskytují na planetě, pochází právě z Madagaskaru.

Ostrov na konci světa

Nezapomenutelné výhledy, písčité pláže, křišťálově průzračný Indický oceán, palmy a kouzelná příroda. Ano, to je ostrov Nosy Be. Magické místo Madagaskaru.

Pestrobarevní chameleoni

Madagaskar je mimo jiné domovem přibližně poloviny ze 150 druhů chameleonů. V rezervaci Andasibe můžete vidět jednoho z největších druhů těchto ještěrů, kterým je chameleon parsonův. Nebo naopak jednoho z nejmenších, jimiž jsou maličké brokésie.

Pirátský ostrůvek Sainte Marie

Ostrov Sainte Marie je malinký ostrůvek, který leží východně od Madagaskaru. Dlouhý je 60 km a široký ne více jak 3 km. V 16. století tento ostrůvek proslavili piráti, pro které toto místo bylo jejich útočištěm. Dodnes je tu pirátský hřbitov nazvaný Saint Pierre. Krása zdejšího ostrova se dá srovnat s těmi nejkrásnějšími místy světa.

Tam, kde roste vanilka

Ostrov patří mezi největší producenty vanilky, hřebíčku a dalších kořenících druhů. Na tržištích běžně seženete nejrůznější kořenící sety, které představují pěkně zdobené dárkové balíčky. Vynikající dárek pro Vaše nejbližší. Součástí dárkové kazety může být skořice, chilli papričky, zmiňovaný hřebíček, kari, koriandr či kurkuma. Chybět nesmí ani vanilka. Ta se zde pěstuje opravdu ve velkém. Velice kvalitní tobolky můžete sehnat výrazně levněji než u nás.

Království drahokamů

Madagaskar je pokladem pro milovníky kamenů, polodrahokamů a minerálů. Můžete si vybrat z většiny známých druhů, velikostí a tvarů. Krása a kvalita místních polodrahokamů i drahokamů je světové známá. Proto se vyplatí vzít si peníze navíc. Zboží lze koupit v obchodě nebo na ulici, u náhodného prodejce. V případě první varianty máte jistotu pravosti výrobku a zároveň obdržíte povolení, které je při převážení drahokamů či polodrahokamů nutné.