• Program zájezdu
 • Termíny a rezervace
 • Cena zahrnuje
 • Užitečné info
 • O zemi

Poznejte krásy Madagaskaru na vlastní kůži.

Itinerář

Den 1

Přílet na Madagaskar

Odlet z Prahy na Madagaskar francouzskou společností Air France. Během cesty Vás čeká pouze jeden přestup a v Paříži. Celková doba trvání přibližně 14 hodin. Po příletu již na nás bude čekat anglicky hovořící řidič. Před cestou na hotel je nejprve potřeba vyřídit veškeré nutné formality (kontrola pasu, víza, výměna peněz). V případě jakýkoliv problémů či nejasností bude k dispozici český delegát.

Den 2

Rezervace Ankanin ny Nofy (Palmarium)

Dnes se bude pokračovat směrem k rezervaci Ankanin ny Nofy (někdy také uváděno jako Palmarium), které se zaslouženě říká „hnízdo snů“. Tato rezervace se nachází na řece Canal des Pangalanes a stejně jak název naznačuje, jedná se o místo ráje a odpočinku. Po příjezdu do vesnice Manambato, nás bude čekat hodinová cesta lodí po řece až k této rezervaci. Palmarium je místo, kde potkáte řadu lemurů, jedním z nich bude například Lemur Korunkatý. Před večeří Vás členové rezortu vezmou na noční výlet za jedním z nejvzácnějších druhů lemurů Aye- Aye, kterému hrozí vyhynutí. Tento endemický a noční lemur Vás ohromí nejen svým typickým vzhledem. Pro jeho přilákání místní členové rezortu využití jeho lásky ke kokosu

Den 3

Návštěva vesnice Ampahatany

Dnešní den jste zváni k prohlídce Palmarium rezortu, které je přírodním stanovištěm pro řadu druhů lemurů jako je například Indri – Indri (jeden z největších přežívajících lemurů). Řadu těchto lemurů budete moci nakrmit banánem poté, co Vám vyskočí na rameno. Druhou částí programu bude návštěva vesnice Ampahatany, na kterou se dostaneme prostřednictví kánoí. V této vesnici poznáte život tradičních obyvatel Madagaskaru. Můžete vidět, v čem bydlí, jak pracují, včetně trávení jejich volného života. Zbytek dne můžete relaxovat na pláži a odpočinkem v rezortu.

Den 4

Prohlídka parku Analamazaotra

Po snídani vyrazíme směrem Andasibe, kde jsme pozváni na prohlídku parku Analamazaotra. Jedná se o chráněnou oblast, která je velmi známá pro výskyt Indri – Indri lemurů. Budete na vlastní kůži moci zažít jejich dominující výkřiky. Objevíte řadu dalších druhů, jejímž domovem jsou koruny stromu a v poslední řadě budete okouzleni hodnosti rozmanitých druhů flory. Druhou částí programu dnešního dne bude návštěva Vakona rezervace, malého ostrova, kde můžete poznat další druhy lemurů, kteří Vám znovu nebojácně zapozují na rameni za menší přislib banánu či jiné laskominy. Před večeří Vás ještě čeká noční návštěva pralesa, kde Vám průvodci ukáží poznat řadu exotický zvířat, pro něž je typický noční život.

Den 5

Navštívení města Manjakandriana

Dnes je na programu navštívení města Manjakandriana. Zde budete moci vidět rodinnou firmu zaměřující se na výrobu vozů poháněnými místním charakteristickým dobytkem (Zebu), bude Vám ukázán veškerý proces výroby tohoto tradičního dopravního prostředku. Řada z Vás uvítá, svezení na tomto domorodným povozu. Odpolední kávu/čaj si budete moc užít přímo na zahradě jedné Malgašské rodiny. Ti Vám během Vašeho odpočinku představí národní píseň včetně národního tance. Cílem dne je cesta do třetího nejlidnatějšího města Madagaskaru Antsirabe. Během cesty si budete moci vychutnat pohled na typické Malgašské domy a krajinu obklopenou rýžovými poli.

Den 6

Souboj muže s býkem „ Zebu“

Po snídani se vydáme do městečka Ambositra. Tento název lze přeložit jako „město kastrovaných Zebu“. Neskutečným zážitkem bude podívaná na tradiční souboj muže s býkem „ Zebu“, který bude představen pouze nám v místním koloseu. Jedná se o tradiční rituál kmene Betsileo, kde každý muž před svatbou musí učinit tento souboj, aby příslušná rodina dané dívky souhlasila se svatbou. Tento obřad slouží pouze pro místní obyvatelé, a proto možnost vidět to na vlastní oči je skutečnou raritou naší cestovní kanceláře. Město Ambositra je mimořádně úrodnou oblastí Madagaskaru. Četné terasy s rýží, které září různými zelenými tóny, zapůsobí na každého návštěvníka a připomínají krajinnou architekturu asijských předků. Ambositra je známá také jako hlavní město řezbářství. Tomuto umění dominuje kmen Zafimaniry. Na programu se nachází návštěva dřevěné řezbářské dílny, ve které se nejsnáze z ušlechtilého dřeva vyrábějí-sochy, šachy nebo šperky. Z rohů zebu si můžete koupit suvenýry nebo náčiní.

Den 7

Národní park Ranomafana

Dnešní cesta nás zavede do Ranomafany, kde sídlí slavný národní park. Ranomafana je jedním z posledních pralesů na světě a nabízí všem milovníkům přírody mnoho úchvatných výhledů, které určitě budou nezapomenutelné. Národní park Ranomafana je domovem mnoha ivočišných a rostlinných druhů. Mnohé z nich jsou nyní ohroženy vyhynutím. V pozdních hodinách je na programu noční túra po pralese, kde budete moci pozorovat noční druhy. Pro ty, kteří budou mít stále dostatek energie, máme překvapení v podobě návštěvy místního karaoke baru, jednoho z nejoblíbenějšího podniku pro místní Malgaše.

Den 8

Národní park Andringitra

Cílem dnešní cesty je národní park Andringitra. Jedná se o jednu z biologicky nejrozmanitějších oblastí a nejutajenějších pokladů Madagaskaru vůbec. V roce 2007 byl park Andringitra zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Při jízdě směrem k hotelu projedete vesnicí Vohitsaoka, kde Vás zaujme stará malgašská architektura.

Den 9

Chameleonův vrchol

Dnešní den bude zasvěcen výšlapu na Chameleonův vrchol, kde si budete moci užít neskutečný pohled na okolí. Pro dobrovolníky bude zajištěn zážitek v podobě paraglidingu s místním profesionálním lektorem. Věkově tento zážitek není omezen, lektor má zkušenost s účastníkem ve věku až 83 let.

Den 10

Domov kmene Bara

Dnes nás bude čekat cesta do luxusního hotelu Relais de la Reine. V tomto nádherném hotelu Vás bude čekat zasloužený odpočinek v podobě masáží, jízdy na koní a jiných aktivit, které si složíte podle Vaší libosti. Po cestě do hotelu navštívíme město Ranohira, který je domovem kmene Bara. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších míst na Madagaskaru.

Den 11

Pohoří Isalo

Dnešek je značen dobrodružnou túrou v pískovcových formacích v pohoří Isalo. Bude vás inspirovat horská krajina rozeklaných soutěsek a rozervané skály ve všech barvách. Na konci pěší túry vás čeká přírodní bazén, který je napájen horským pramenem. Odpoledne můžete mít volný čas na relax.

Den 12

Návštěva parku "Reniala "

Po snídani budeme pokračovat na Jih, kde cílem bude město Itafy, kde budeme ubytovaní přímo na nádherné pláži v jedné rybářské vesničce. Po cestě můžete pozorovat typické hroby kmene Mahafaly a Antandroy. Na jihu Madagaskaru žijí v malých jednoduchých chatách. Místní lidé po celý život tvrdě pracují, aby si mohli později dovolit velký hrob. Součástí programu bude i návštěva parku "Reniala ", která je doslova přeložena jako mateřský Les. Budete procházet typickou vegetací. Park se skládá z mnoha druhů rostlin, které lze spatřit pouze v jižní části Madagaskaru. Dominantou parku je národní rostlina Baobab.

Den 13

Potápění, procházka či lenošení na pláži

Byla by škoda nevyužít dne relaxace a radovánek na této nádherné pláži. Pro dobrovolníky je možnost účastnit se kurzu potápění s místním lektorem. Pro ostatní lze den využít procházkami po vesnici a ochutnáváním místních pochutin či lenošením na pláži.

Den 14

Zpět do Antananariva

Po snídani se odebereme na místní letiště. Zde poletíme lokálním letadlem z Tuleáru zpět do hlavního města Antananariva. Váš poslední hotel bude kousek od letiště, tudíž bude dostatek času na nákupy na místních trzích, nezapomeňte nakoupit vanilku, pepř či místní rum a řadu výrobků ze vzácného madagarského dřeva. Po večeři mohou naši klienti využít hotelového bazénu s barem.

Den 15

Místní trhy

Pro ty, co nestihli vše dokoupit, zbyde i pro dnešek dostatek času pro nákup suvenýrů na místních trzích. Průvodce Vám představí hlavní dominanty města. Po večeři nás čeká cesta na letiště.

Den 16

Odlet do Prahy

Odlet v 00:55 z Tany. Příjezd do Prahy okolo 14:30 druhého dne.
Název Od Do Počet (Min-Max) os. Cena
 • Termín 1
  Čtvrtek
  7. 5. 2020
  16 days
  Pátek
  22. 5. 2020
  1 - 16 os.
 • Termín 2
  Čtvrtek
  17. 9. 2020
  16 days
  Pátek
  2. 10. 2020
  1 - 16 os.

Cena zahrnuje:

 • Zpáteční letenka se společností Airfrance (Praha-Paříž-Antananarivo) – včetně letištních tax
 • Vnitrostátní let z Tulear do Antananarivo
 • 15x nocí na Madagaskaru se snídaní:
  • 2x Gassy Country House (Antananarivo)
  • 2x Palmarium resort (Akanin’ny Nofy)
  • 1x Andasibe Forest Lodge (Andasibe)
  • 1x Hotel des Thermes (Antsirabe)
  • 1x L’artisan Hotel (Ambositra)
  • 1x Setam Lodge (Ranomafana)
  • 2x Tsara camp (Andringitra)
  • 2x Relais de la Reine (Ranohira)
  • 2x Bamboo club
  • 1x Relais des Plateaux (Antananarivo)
 • 3x večeře
 • Služby místního průvodce
 • Služby českého delegáta
 • Transfery terénním vozem
 • Veškeré aktivity dle programu (tradiční zápas se Zebu a jiné)
 • Veškeré lodní plavby
 • Veškeré vstupy do parku
 • Pojištění proti úpadku CK

 

Cena nezahrnuje:

 • Vstupní víza na Madagaskar (30-40 EUR)
 • Dobrovolné spropitné řidiči a průvodci
 • Cestovní pojištění
 • Paragliding s lektorem (60 EUR)
 • Masáže v Relais de la Reine

Užitečné informace

Doklady: Cestovní pas. Platnost musí být alespoň 6 měsíců od plánované doby pobytu.

Víza a režim vstupu: Vízum je možné získat po příletu na mezinárodním letišti Antananarivo. Cena 35 EUR (pobyt do 30 dní). K vyřízení víza je nutné vyplnit formulář, který obdržíte v letadle a samozřejmě cestovní pas.

Elektřina: Zásuvky našeho typu, 220V / 50Hz. Jednoduchá dvouvidlice.

Telefon: Na Madagaskaru existují telefonní automaty. Jsou na telefonní karty, které koupíte v obchodech. Pokrytí mobilním signálem je poměrně nekvalitní, signál je jen ve velkých městech.

Internet: V lepších hotelech možnost wifi mají prakticky všude. Mimo větší města je složitější najít připojení (mimo hotely). Pokud je, tak bývá velmi pomalé. Pokrytí signálem je dobré i v odlehlejších oblastech.

Očkování na Madagaskaru: Není předepsané žádné povinné. Přesto se doporučuje očkování proti Hepatitidě A a Břišnímu tyfu. Velmi důrazně se doporučuje užívat antimalarika. Očkování včetně dalších informací můžete získat kdekoli na krajských hygienických stanicích nebo v očkovacích centrech.

Počasí: Na Madagaskaru panuje subtropické klima s horkým a deštivým létem. Jih pokrývá polopoušť, západní pobřeží je sušší. Průměrné teploty v létě se pohybují od 27 °C do 32 °C, v zimě od 18 °C do 22 °C. Ideální doba pro cestu na Madagaskar je květen až říjen.

Stravování: V místních restauracích pořídíte velmi chutné jídlo s pitím v rozmezí 100 – 200 Kč. Hlavní město a například ostrov Sainte Marie jsou spíš dražší, naopak v jiných oblastech je levněji. Pokud se rozhodnete stravovat ve stáncích pro místní, pak Vám na celý den stačí i 30 Kč. Ale pozor na střevní potíže. Ve městech, větších vesnicích a navštěvovaných chráněných územích lze koupit balenou pitnou vodu. Téměř všude je možné pořídit Coca-colu a pivo.

Bezpečnost: Madagaskar je bezpečná země. Lidé jsou zde chudí, ale přátelští. Problémem jsou drobné krádeže, zejména pak na tržištích. Rovněž doporučujeme se vyhnout ulicím hlavního města Antananariva po setmění. Nebezpečná je doprava na hlavních silnicích, někteří řidiči jezdí jak smyslů zbavení.

Čtvrtý největší ostrov světa, plný přírodních krás, podmořského života s korálovými útesy, dechberoucích baobabů a dokonce, ještě neobjevenými druhy lemurů.

Jestliže toužíte po něčem výjimečném, navštivte Madagaskar

Můžete si vybrat ten největší Relax v luxusních hotelových resortech s kouzelnými plážemi nebo odhalovat divokou přírodu. Třeba autem po terénních cestách, které jsou těmi nejnáročnějšími na světě anebo prostě na kajaku.

V čem spočívá úžas Madagaskaru?

Jedinečná, dechberoucí příroda

V tomto bodě se nemá smysl moc rozepisovat. Ostrov láká cestovatele díky své vzácné a úchvatné přírodě. Téměř osmdesát procent všech druhů rostlin a zvířat se nachází pouze v této zemi. Jestliže se tedy rozhodnete vyrazit, uvidíte a zažijete věci, které žádná jiná země nenabízí.

Symbol země, Král Jelimán

Dominantou Madagaskaru jsou bezpochyby lemuři. Najdete je ve všech částech ostrova a nežijí nikde jinde na světě. Fascinují jsou především svou lehkostí skoků v korunách exotických stromů. Za těmi největšími a nejkrásnějšími Indri Indri, se lidé jezdí dívat do rezervace Andasibe. Pozorování na tomto místě patří k těm nejzábavnějším. Doslova si musíte lemury sklepávat z foťáků a kamer, abyste si je mohli vyfotit. Lemury rovněž můžete vidět v pralesní rezervaci jménem Ranomafana.

V duchu přátelství

Podle měřítek západního světa patří tato země mezi ty nejchudší. Kdyby se ale státy hodnotily podle srdečnosti či usměvavosti lidí, pak by obyvatelé tohoto kulturně a etnicky bohatého ostrova patřili mezi první na světě. Pro malgaše je dále typické vnitřní bohatství a pohoda, soudržnost v rodině, schopnost radovat se z maličkostí života nebo chutí žít, ať už je život jakýkoliv.

Prapodivný strom Baobab

Převládajícími rostlinami jsou takzvané baobaby, zvláštně tvarované stromy s tlustým kmenem a krátkými pokroucenými větvemi. Tisíce let staré Baobaby skvěle vzdorují suchu. V době dešťů jejich kmeny nasáknou vodou a následující měsíce vzdorují suchu a smrtelným vedrům. Sedm z osmi druhů, které se vyskytují na planetě, pochází právě z Madagaskaru.

Ostrov na konci světa

Nezapomenutelné výhledy, písčité pláže, křišťálově průzračný Indický oceán, palmy a kouzelná příroda. Ano, to je ostrov Nosy Be. Magické místo Madagaskaru.

Pestrobarevní chameleoni

Madagaskar je mimo jiné domovem přibližně poloviny ze 150 druhů chameleonů. V rezervaci Andasibe můžete vidět jednoho z největších druhů těchto ještěrů, kterým je chameleon parsonův. Nebo naopak jednoho z nejmenších, jimiž jsou maličké brokésie.

Pirátský ostrůvek Sainte Marie

Ostrov Sainte Marie je malinký ostrůvek, který leží východně od Madagaskaru. Dlouhý je 60 km a široký ne více jak 3 km. V 16. století tento ostrůvek proslavili piráti, pro které toto místo bylo jejich útočištěm. Dodnes je tu pirátský hřbitov nazvaný Saint Pierre. Krása zdejšího ostrova se dá srovnat s těmi nejkrásnějšími místy světa.

Tam, kde roste vanilka

Ostrov patří mezi největší producenty vanilky, hřebíčku a dalších kořenících druhů. Na tržištích běžně seženete nejrůznější kořenící sety, které představují pěkně zdobené dárkové balíčky. Vynikající dárek pro Vaše nejbližší. Součástí dárkové kazety může být skořice, chilli papričky, zmiňovaný hřebíček, kari, koriandr či kurkuma. Chybět nesmí ani vanilka. Ta se zde pěstuje opravdu ve velkém. Velice kvalitní tobolky můžete sehnat výrazně levněji než u nás.

Království drahokamů

Madagaskar je pokladem pro milovníky kamenů, polodrahokamů a minerálů. Můžete si vybrat z většiny známých druhů, velikostí a tvarů. Krása a kvalita místních polodrahokamů i drahokamů je světové známá. Proto se vyplatí vzít si peníze navíc. Zboží lze koupit v obchodě nebo na ulici, u náhodného prodejce. V případě první varianty máte jistotu pravosti výrobku a zároveň obdržíte povolení, které je při převážení drahokamů či polodrahokamů nutné.