• Program zájezdu
 • Termíny a rezervace
 • Cena zahrnuje
 • Užitečné info
 • O zemi

Od Vašeho vyzvednutí na letišti Juan Santamaria v San José se postaráme o vše. Ujistíte se, že si nemusíte dělat starosti s něčím jiným, než se těšit na tuto zemi. Kostarika je jedinečným místem na světě, s velkou různorodostí fauny a flóry, která Vám vezme dech. Naši průvodci zajistí, že budete mít nejlepší zkušenosti z regiónů, které navštívíte.

Itinerář

Den 1

Příjezd, Vítejte na Kostarice!

Vaše cesta začíná zde, na mezinárodním letišti Juan Santamaria San José, kde jeden z našich průvodců již bude na Vás čekat a odveze Vás na hotel.

Den 2

Vulkán Poas + cesta za kávou

Navštívíme národní park Poas, kde se projevuje znatelná změna teploty a bujná vegetace. Sopka Poas je aktivní sopkou vysokou 2 708-metrů (8 885 HUF) - stratovulkán. Kráter sopky je přes míli a 1050 stop hluboký. Od roku 1828 až do dubna 2017, vybuchla 40 krát. Na sopce budeme mít čas vychutnat si působivý pohled na hlavní kráter s obsahem síry a vydat se po stezce k nádherné laguně Botos, kde se dozvíme zajímavé skutečnosti o různých ekosystémech v tomto parku. Po sopce je naší další zastávkou kávová plantáž Doka Estate, kde si vychutnáme tradiční kostarický oběd. Po obědě budeme mít možnost prohlédnout si skutečnou kávovou plantáž, kde se dozvíme staré techniky, které odborníci používají k výrobě některých nejlepších káv v Kostarice a po celém světě. Během odpoledne se přesouváme na Arenal.

Den 3

Oblast Arenal + horké prameny Tabacon

Tento pobyt a prohlídka Vám ukáže to nejlepší ze dvou světů, pokud jde o nespoutanou krásu impozantní sopky Arenala, bujnou vegetací s vodou horkých pramenů Tabacon. Působivá sopka Arenal je nádherný přírodní zázrak, který se nachází ve městě La Fortuna v kantonu San Carlos. Tento vulkán byl dříve považován za nečinný, až do roku 1968, kdy zažil velké erupce. Nyní je navštěvován turisty z celého světa a každý z nich doufá, že bude svědkem vulkanické činnosti, jako jsou bílé oblaky kouře, které vycházejí z kuželovitě tvarovaného monstra. Poté budete relaxovat v jednom z nejlepších přírodních termálních pramenů v této oblasti. Požitek budete mít především z efektu těchto termálních vod, jako je očištění organismu a omlazení Vaší pokožky. Tabacon - horké prameny spojují čtyři prvky přírody; žár sopky, tekoucí vody termálních pramenů, čistý vzduch z deštného pralesa a úrodná země kraje Fortuna de San Carlos. Pokud se rozhodnete pro volitelnou masáž či jinou speciální léčbu, musí být rezervována v čas kvůli velké vytíženosti. Lázeňské procedury nejsou zahrnuty v balíčku cesty a musejí být placení přímo v daném letovisku.

Den 4

Visací mosty v deštěném pralese a Ziplining

Ranní procházka nabízí pokojnější úvod dne. Do prozkoumání Arenalského deštného pralesu po okruhu 4 km dlouhém, který prochází různými úrovněmi rozmanitého ekosystému. Tyto stezky a série zavěšených mostů Vám poskytnout nejednu zkušenost s flórou a faunou lesních stromů. Hluboko do těchto kouzelných tropických lesů se vydáte, abyste obdivovali přírodu z odlišné perspektivy. v Arenalu budete vyvezeni lanovkou nahoru, zpět už si užijete senzační jízdu na Zippline. Ocitnete se ve výšce 200 m a 750 m (na délku). Budete ohromeni výškou a rychlostí, která bude až 70 km/h. Ale především si zamilujete pohled na okolní hory z této činnosti.

Den 5

Přeprava lodí do Monteverde + odjezd na pláž Jaco

Po přesunu z recepce na Vašem hotelu, Vás čeká krása stratovulkánu Arenal z jiné perspektivy. Během jízdy lodí po jezeru Arenal budete mít skvělou možnost fotografovat hory a vesnice na trase. Odpoledne nás již čeká odjezd do Pacifického letoviska Jaco.

Den 6 – 9

Pobyt u Tichého oceánu ve městě Jaco - Volno

Volno lze strávit relaxem na pláži či různými aktivitami, které místní pláže nabízejí. Je zde možnost potápění, školy surfingu nebo velmi oblíbeném výletu koňmi do horských oblastí Centrálního Pacifiku.

Den 10

Cesta po řece krokodýlů a přesun na Pláž Manuel Antonio

Cestou do Manuela Antonio se zastavíme v Tarcoles River, což je dobrodružství, které se odehrává v Kostarice v centrálním Pacifiku. Budete v blízkosti amerických krokodýlů všech velikostí a sledovat hojnost krásných exotických ptáků (až 50 druhů během jedné prohlídky!). Vychutnáte si nádhernou krajinu deštných pralesů a projedete se hustými mangovníkovými lesními kanály. Uvidíte nádheru z džungle, jako jsou obrovští zelení leguáni, ještěrky, které se spouštějí na vodu, mangrovové kraby, opice, mořské racky a mnoho dalšího.

Den 11

Pěší tůra po národním parku Manuel Antonio + pláž Parque Nacional.

Po snídani navštívíme národní park Manuel Antonio. Tento Park patří mezi nejrozmanitější a nejaktivnější v zemi. Budete přímo ve středu divočiny, objevíte život divokých zvířat a užijete si krásné pannenské pláže, to je hlavním cílem pro dnešní den. Odpoledne bude čas na volný program.

Den 12

Pohodové ráno a možnost půldenního výletu na Katamaránu

Toto ráno bude zaměřené spíše na odpočinek, než se po obědě vrátíme dohlavního města San José. Z přístavu Pez Vela, který se nachází v přístavním městečku Quepos, je pro zájemce připraven výlet velkým katamaránem (pojme až 70 pasažérů). Jedná se o 4. hodinový výlet, při kterém budete pozorovat delfíny a pokud bude přát štěstí, uvidíte i velryby. Budete pozorovat nádherné pobřeží Kostariky. Ne nadarmo objevitelé pojmenovali toto pobřeží jako ,, bohaté pobřeží,, COSTA RICA….. V rámci posledního večera je možnost večeře v restauraci Le Monastere. Restaurace se nachází na vršku hor centrálního údolí s velkým nočním výhledem na město. Avšak rezervace je nezbytná!

Den 13

Odjezd na letiště

Snídaně bude přizpůsobena časovému harmonogramu Vašeho letu.
Název Od Do Počet (Min-Max) os. Cena
 • Termín 1
  Pondělí
  7. 12. 2020
  13 days
  Sobota
  19. 12. 2020
  1 - 16 os.
   
  Volná místa:16

  Osoba ( 1 - 16 os. ) 79.990 /Osoba

  - +
 • Termín 2
  Sobota
  2. 1. 2021
  13 days
  Čtvrtek
  14. 1. 2021
  1 - 16 os.
   
  Volná místa:16

  Osoba ( 1 - 16 os. ) 79.990 /Osoba

  - +

Cena zahrnuje:

 • Doprava a ubytování:
  • Vyzvednutí z a na letiště
  • 13denní privátní dopravu
   • 3x noci v hotelu Best Western
   • 2x noci v hotelu PachiraLodge
   • 3x noci v hotelu Casa Luna
   • 2x noci v Trapp FamilyLodge
   • 2x noci v hotelu Espadilla
   • 12x snídaně
 • Aktivity:
  • Sopka Poas + Doka
  • Okružní cesta městěm San Jose
  • Tourtugero – cesta kanály
  • Horké prameny Tabacon
  • Cesta po visacích mostech
  • Zippline
  • Noční expedice džunglí
  • Monteverde kulturní okruh
  • výlet po Krokodýlí řece
  • průzkum v národním parku Manuel Antonio

Cena nezahrnuje:

 • poplatek za vstup do národního parku Tortuguero (15 USD)
 • letištní poplatky
 • spropitné průvodci a řidiči
 • cestovní pojištění

Cestovní doklady a víza

Doklady: Při vstupu do Kostariky se vyžaduje cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců.
Víza a režim vstupu: Vzájemná vízová povinnost byla zrušena v roce 2000. Občané České republiky, držitelé cestovních pasů, mohou cestovat do Kostariky na dobu do 90 dnů bez víza. Tento pobyt za účelem turistiky do 90 dnů nelze prodloužit. Za účelem delšího pobytu je tedy nutno z Kostariky vycestovat na 72 hodin a znovu se vrátit.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 120 V, 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory v podobě dvou kolíků bez středového. Vyplatí se adaptér.
Telefon: Kostarika má dobré pokrytí signálem. Nejlehčí způsob, jak uskutečnit mezinárodní hovor, je koupit telefonní kartu (tarjeta telefónica). Karty jsou nabízeny ve většině potravinových obchodů, v pouličních stáncích nebo dokonce v lékárnách. Telefonní automaty přijímají rovněž kreditní karty. Nicméně, stále je v Kostarice řada automatů na mince. Těmto automatům se přesto vyhýbejte. V zemi nejsou místní předvolby a všechny telefonní čísla mají sedm číslic.
Internet: Internet je v zemi velmi rozšířený. Z tohoto pohledu je Kostarika bezproblémovou zemí. Překvapivě mají i ty nejzapadlejší oblasti satelitní spojení.
Očkování: Povinné očkování při cestě do Kostariky vyžadováno není. Doporučovaným bývá očkování proti hepatitidě A.

Podnebí

Kostarika se nachází v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 33°C na pobřeží a 18°C ve vnitrozemí. Počasí na karibském pobřeží je spíše deštivé, zatímco podél Pacifiku trvá období sucha čtyři až pět měsíců. Toto období přetrvává od prosince do dubna, zatímco období dešťů má Kostarika od května do listopadu. Roční úhrn srážek činí až 3 000 mm. Oblasti, které se nalézají ve vyšších oblastech, se vyznačují chladnějším podnebím. Doporučuje se vycestovat mimo sezónu. Mnoho hotelů nabízí slevy. Nabízí se tedy listopad, duben a květen. Hlavní sezónu představuje prosinec, leden, únor, březen a část dubna.

Co si vzít sebou

Vyplatí se mít dostatek oblečení, které se lehce udržuje a pere. Při výletu do hor může být trošku chladněji, vezměte si proto sebou větrovky a raději pláště proti dešti. Dobrým pomocníkem může být i pokrývka hlavy – ochrání Vás před případným deštěm nebo sluncem. Nezapomeňte si vzít s sebou pevné a pohodlné sandály. Uvidíte, že jsou tím nejlepším pro chůzi v dané zemi, a to nejen po plážích, městech, ale i v džunglích, kde se budete muset brodit říčkami a pevná trekingová obuv Vám jen tak do druhého dne neuschne. Co dalšího určitě nezapomenout. Může to být repelent, a pokud máte moskytiéru, tak tu také, dále krém na opalování a něco na filtraci vody. V Kostarice se dá samozřejmě vše koupit, ale nebude to zrovna levné. Nezapomeňte na sluneční brýle, láhve na vodu nebo léky. Může se hodit slovník a náhradní zdroj pro kameru či foťák.

Měna

Zdejší měnou je tzv. colón. Vezměte dostatek USD, které následně vyměníte na místě za colóny. Nicméně, v Kostarice je spousty míst, kde se dá platit přímo americkými dolary (fakultativní výlety, suvenýry, většina restaurací). V rámci určité rezervy se vyplatí mít s sebou bankovní kartu.

Patří mezi skutečné rajské zahrady. Najdete zde jak tropické pralesy, tak i krásné písčité pláže a více než 100 sopek, z nichž některé jsou stále ještě aktivní.

To je Kostarika

Rozmanitá země uprostřed Ameriky vyčnívá tím, že nedisponuje žádnou armádou. Místní obyvatelé patří do skupiny nejšťastnějších na světě a oblast La Fortuna na severu země byla vybrána jako ta s nejlepšími zážitky vůbec.

Proč věříme, že je skvělé navštívit Kostariku ?

Švýcarsko Střední Ameriky

Jestliže Vás lákají středoamerické země, ale váháte, zda máte na jejich návštěvu dostatečně dobrodružnou povahu, je Kostarika tou první, kterou byste měli vyzkoušet. Bezpochyby se jedná o nejvyspělejší stát, který můžete v dané oblasti navštívit. Výše uvedená přezdívka může někoho varovat před vyššími náklady než třeba v sousední Nikaragui nebo Panamě, ale z pohledu bezpečnostních a zdravotních rizik je tato destinace někde úplně jinde. Pokud nechcete celou dovolenou trávit pouze v hotelovém komplexu (což by byla škoda), tak to při cestování oceníte.

Doslova hustý prales

Pokud chcete na vlastní oči vidět skutečně nespoutanou přírodu, Kostarika je to správné místo. Velkou část země pokrývají národní parky, rezervace a centra pečující o zvířata, o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli. Místní  tropické i mlžné lesy představují domov pro více než 500 000 rostlinných a živočišných druhů, což děla z Kostariky zemi s největší diverzitou na celé zeměkouli.

Žhavé vulkány

Na území Kostariky se nachází téměř dvě stovky vulkanických útvarů dosahujících více než 65 miliónů let. Polovina stále jeví známky sopečné aktivity a pět z nich lze označit za aktivní vulkány. Nejznámějším a rovněž nejaktivnějším je Arenal v oblasti La Fortuna. Vidět chrlící se páru je zcela běžné. Nejlépe přístupným vulkánem je Poás.

Ráj milovníků kávy

Káva hraje velkou roli v historii celé země a je také hlavním produktem zdejšího zemědělství. Kostarická káva je díky příznivému klimatu jednou z nejlepších na světě. Velké množství turistů přijíždí kvůli návštěvě kávových plantáží, aby viděli zpracování tohoto kofeinového zázraku. Ochutnat špatnou kávu je v Kostarice opravdu raritou. Už na snídani v běžném hotelu dost pravděpodobně ochutnáte to nejlepší kafe, co jste kdy měli.

Horké prameny

Koupání v kostarických horkých pramenech dodává okamžitě viditelný omlazující efekt na pokožce, Magma v oblasti vulkánu Arenal ohřívá podzemní vodu a obohacuje ji o zdraví prospěšné látky. Ta vyvěrá na povrch v podobě horké řeky, kde se koupou především místní, Rovněž je přiváděna i do bazénů v lázeňských komplexech. Po tříhodinové lázni v 38-40 stupňové křišťálově čisté vodě uprostřed pralesa budete jako znovuzrození.

Vodopády La Paz

Řeka La Paz tvoří několik větších vodopádů. Vodopád La Paz je nejlépe viditelný ze silnice. Zbylé vodopády jsou součástí turistické atrakce, která se nazývá Zahrady La Paz. Krom uvedených vodopádů se zde nachází expozice exotického ptactva, motýlí pavilon, krmítka pro kolibříky, mini skanzen, orchidejová zahrádka a mnoho dalšího. Milovníci vodopádů rozhodně nebudou litovat.

Národní park Tortuguero

Na karibské straně Kostariky se mlží Národní park Tortuguero, kterému se přezdívá mini Amazonie. Důvodem je, že obsahuje několik různých typů prostředí jako deštný prales, bažiny, pláže, laguny a další. S rozlohou více něž 30 tis. ha se může pyšnit pestrou biodiverzitou. Představuje domov pro 400 druhů ptáků, 60 dosud známých druhů žab, 30 druhů sladkovodních ryb nebo 3 druhů opi. Kolem řeky Tortuguero, která parkem protéká, lze spatřit kajmany i krokodýly. Tortuguero je rovněž nejdůležitějším místem pro rozmnožování zelené mořské želvy

Adrenalinová smršť

Po skvělé ranní kávě se nabízí pokračovat nějakou zajímavou aktivitou. I v tomto ohledu má země co nabídnout. Kostarika přitahuje i sportovně zaměřené turisty nejen na tradiční šnorchlování a potápění. Lze na kajaku projet mangrovy, na paddle boardu překonat jezero, s průvodcem prozkoumat jeskyně, jezdit po horách na koních či kole, proletět se horkovzdušným balónem s výhledem na pralesy, sjet divokou řeku, zkusit horolezectví, surfovat, sledovat velryby, pozorovat hnízdění želv, rozmnožování žab, vyslat motýla na jeho první let nebo si ulovit vlastní šupinatý oběd.