• Program zájezdu
 • Termíny a rezervace
 • Cena zahrnuje
 • Užitečné info
 • O zemi

Od Vašeho přistání po Váš odlet si bereme na starost to, aby Vám nic nechybělo, a vy jste se mohli soustředit pouze na zábavu a prožitek dané země. Pacifická oblast Kostariky je unikátní místo na světě, kde je řada výjimečných míst na potápění. Naši průvodci Vám během těchto dní pomohou objevit to nejlepší z této oblasti.

Itinerář

Den 1

Příjezd, vítejte na Kostarice!

Vaše dobrodružství začíná zde, na mezinárodním letišti Juan Santamaria. Naši reprezentanti na Vás již budou čekat na letišti a hned Vás zavezou na první zastávku, kterou bude Jižní Pacifik. Po přibližně 2.5 hodiny, se každý účastník ubytuje a po náročném letu odpočine. Setkáme se společně na večeři, kde bude sdělen program do dalších dnů.

Den 2

Isla del Caňo

Ostrov Caňo je přibližně vzdálený 40 mil od místa, kde mi nastartujeme první loď. Tento chránění přímořský ostrov je obklopen proudy Pacifického oceánu. Většinu cesty strávíme na otevřeném oceánu, pohledem na pobřeží a hory. Po cestě na ostrov uvidíte mnoho delfínů, želv a dokonce i velryb. Jakmile budete na ostrově, ponoříme se na tři různá místa, kde viditelnost obvykle přesahuje 80 stop. Uvidíte mnoho korálových ryb, paprsků, žraloků a mnoho dalších. Vždy pracujeme s malými skupinami a držíme se toho, aby potápění bylo přátelské, co nejvíce podrobné a bezpečné. Během tohoto výletu bude na programu i oběd. Po příjezdu na hotel bude osobní volno a večeře.

Den 3-4

Isla del Caňo

Během těchto dvou dnů zamíříme na loď a po cestě na ostrov se podíváme po nádherných keporkakských velrybách a delfínech. Na ostrově nás znovu bude čekat zážitek v podobě potápění. Znovu bude součástí výletu i oběd, po kterém bude následovat osobní volno.

Den 5

Bajo 26 /Manuel Antonio

Po snídani zamíříme přímo za další potápěčskou destinací. Když se dostaneme na loď z národního parku Manuel Antonio, zamíříme do „Bajo 26“, hlubinné místo na moři, které se skládá ze 3 obrovských růžových skalních vrcholků a spousty křišťálově modré vody. Čekají nás dva hluboké ponory mezi 60 a téměř 90 stopy. Poté co vylezeme z vody, nás čeká oběd. Po krátké pauze nás čeká cesta na nádhernou pláž Playas del Coco v rozmězí 3 hodin. Na této pláži najdete řadu obchůdků i možností se navečeřet.

Den 6

Islas Catalinas / Playas del Coco + noční potápění

Po snídani nás čeká další potápěčská destinace. Lodí z Playas del Coco se přemisťujeme na Katalánský ostrov. Jedná se o místo, známe díky žralokům černocipým a mantovitím rejnokům, chobotnicím a dalším mořským živočichům. Po obědě čeká všechny účastníky zasloužený odpočinek a volný program.

Den 7

Isla Murciélagos / Playas del coco

Další den, další místo na potápění. Po snídani vyrazíme z Playas del Coco na ostrov Murciélagos. Cesta na tento ostrov nám zabere něco málo přes hodinu, ale stojí jistě za to. Jedná se o další chráněnou mořskou oblast Kostariky, která je známá především pro žraloky bělavé a Manty Obrovské. Po společném obědě nás čeká volný program.

Den 8

Isla Murciélagos / Playas del coco

Po snídani znovu vyrážíme na ostrov Murciélagos. Potápění na tomto místě nás čeká ještě jednou, jelikož toto místo je pro potápění naprosto unikátní a je vždy připraveno dát Vám nové zážitky. Viditelnost na těchto ostrovech je obvykle na 60 až 70 stop dlouhá, s krásnou modrou vodou z obrovského a tajemného Tichého oceánu. Po společném obědě nás čeká osobní volno.

Den 9

Cavernas de Barra Honda / trasfér do San Jose

Po týdnu potápění je načase zotavit hladinu dusíku před odletem. Proto je na tento den připravena expedice do národního parku Barra Honda. Zde vás podzemní krása, která byla objevená před stovkami let, doslova pohltí. Poté, následuje, cesta do hlavního města San Jose, kde se po cestě zastavíme na oběd. Po ubytování na hotelu, má každý účastník osobní volno, aby se pomalu připravil na rozloučení s tímto rájem a na cestu domu.

Den 10

Odjezd na letiště

Náš řidič Vás podle času odletu vyzvedne na hotelu a odveze přímo na letiště.
 • Název
  Od
  Do
  Počet (Min-Max)
  Cena
   
 • Název Termín 1
  Od Sobota 16. 1. 2021
  Do Pondělí 25. 1. 2021
  1 - 16 os.
   
  Volná místa:16

  Osoba ( 1 - 16 os. ) 123.990 /Osoba

  - +

Cena zahrnuje:

 • Doprava a ubytování:
  • Vyzvednutí a zavezení na/z letiště
  • Služby průvodce a řidiče
  • Veškerá doprava na/z potápěčských center, hotelů či outdorových aktivit
  • Vybavení na potápění
  • 8x nocí na hotelech
  • Polopenze
 • Aktivita:
  • 15 ponorů
  • Výlet do národního jeskynního parku Barra Honda

Cena nezahrnuje:

 • poplatek za vstup do národního parku Tortuguero (15 USD)
 • letištní poplatky
 • spropitné průvodci a řidiči
 • cestovní pojištění

 

Cestovní doklady a víza

Doklady: Při vstupu do Kostariky se vyžaduje cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců.
Víza a režim vstupu: Vzájemná vízová povinnost byla zrušena v roce 2000. Občané České republiky, držitelé cestovních pasů, mohou cestovat do Kostariky na dobu do 90 dnů bez víza. Tento pobyt za účelem turistiky do 90 dnů nelze prodloužit. Za účelem delšího pobytu je tedy nutno z Kostariky vycestovat na 72 hodin a znovu se vrátit.

Praktické informace na cestu

Elektřina: 120 V, 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory v podobě dvou kolíků bez středového. Vyplatí se adaptér.
Telefon: Kostarika má dobré pokrytí signálem. Nejlehčí způsob, jak uskutečnit mezinárodní hovor, je koupit telefonní kartu (tarjeta telefónica). Karty jsou nabízeny ve většině potravinových obchodů, v pouličních stáncích nebo dokonce v lékárnách. Telefonní automaty přijímají rovněž kreditní karty. Nicméně, stále je v Kostarice řada automatů na mince. Těmto automatům se přesto vyhýbejte. V zemi nejsou místní předvolby a všechny telefonní čísla mají sedm číslic.
Internet: Internet je v zemi velmi rozšířený. Z tohoto pohledu je Kostarika bezproblémovou zemí. Překvapivě mají i ty nejzapadlejší oblasti satelitní spojení.
Očkování: Povinné očkování při cestě do Kostariky vyžadováno není. Doporučovaným bývá očkování proti hepatitidě A.

Podnebí

Kostarika se nachází v tropickém a subtropickém klimatickém pásmu. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 33°C na pobřeží a 18°C ve vnitrozemí. Počasí na karibském pobřeží je spíše deštivé, zatímco podél Pacifiku trvá období sucha čtyři až pět měsíců. Toto období přetrvává od prosince do dubna, zatímco období dešťů má Kostarika od května do listopadu. Roční úhrn srážek činí až 3 000 mm. Oblasti, které se nalézají ve vyšších oblastech, se vyznačují chladnějším podnebím. Doporučuje se vycestovat mimo sezónu. Mnoho hotelů nabízí slevy. Nabízí se tedy listopad, duben a květen. Hlavní sezónu představuje prosinec, leden, únor, březen a část dubna.

Co si vzít sebou

Vyplatí se mít dostatek oblečení, které se lehce udržuje a pere. Při výletu do hor může být trošku chladněji, vezměte si proto sebou větrovky a raději pláště proti dešti. Dobrým pomocníkem může být i pokrývka hlavy – ochrání Vás před případným deštěm nebo sluncem. Nezapomeňte si vzít s sebou pevné a pohodlné sandály. Uvidíte, že jsou tím nejlepším pro chůzi v dané zemi, a to nejen po plážích, městech, ale i v džunglích, kde se budete muset brodit říčkami a pevná trekingová obuv Vám jen tak do druhého dne neuschne. Co dalšího určitě nezapomenout. Může to být repelent, a pokud máte moskytiéru, tak tu také, dále krém na opalování a něco na filtraci vody. V Kostarice se dá samozřejmě vše koupit, ale nebude to zrovna levné. Nezapomeňte na sluneční brýle, láhve na vodu nebo léky. Může se hodit slovník a náhradní zdroj pro kameru či foťák.

Měna

Zdejší měnou je tzv. colón. Vezměte dostatek USD, které následně vyměníte na místě za colóny. Nicméně, v Kostarice je spousty míst, kde se dá platit přímo americkými dolary (fakultativní výlety, suvenýry, většina restaurací). V rámci určité rezervy se vyplatí mít s sebou bankovní kartu.

Patří mezi skutečné rajské zahrady. Najdete zde jak tropické pralesy, tak i krásné písčité pláže a více než 100 sopek, z nichž některé jsou stále ještě aktivní.

To je Kostarika

Rozmanitá země uprostřed Ameriky vyčnívá tím, že nedisponuje žádnou armádou. Místní obyvatelé patří do skupiny nejšťastnějších na světě a oblast La Fortuna na severu země byla vybrána jako ta s nejlepšími zážitky vůbec.

Proč věříme, že je skvělé navštívit Kostariku ?

Švýcarsko Střední Ameriky

Jestliže Vás lákají středoamerické země, ale váháte, zda máte na jejich návštěvu dostatečně dobrodružnou povahu, je Kostarika tou první, kterou byste měli vyzkoušet. Bezpochyby se jedná o nejvyspělejší stát, který můžete v dané oblasti navštívit. Výše uvedená přezdívka může někoho varovat před vyššími náklady než třeba v sousední Nikaragui nebo Panamě, ale z pohledu bezpečnostních a zdravotních rizik je tato destinace někde úplně jinde. Pokud nechcete celou dovolenou trávit pouze v hotelovém komplexu (což by byla škoda), tak to při cestování oceníte.

Doslova hustý prales

Pokud chcete na vlastní oči vidět skutečně nespoutanou přírodu, Kostarika je to správné místo. Velkou část země pokrývají národní parky, rezervace a centra pečující o zvířata, o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli. Místní  tropické i mlžné lesy představují domov pro více než 500 000 rostlinných a živočišných druhů, což děla z Kostariky zemi s největší diverzitou na celé zeměkouli.

Žhavé vulkány

Na území Kostariky se nachází téměř dvě stovky vulkanických útvarů dosahujících více než 65 miliónů let. Polovina stále jeví známky sopečné aktivity a pět z nich lze označit za aktivní vulkány. Nejznámějším a rovněž nejaktivnějším je Arenal v oblasti La Fortuna. Vidět chrlící se páru je zcela běžné. Nejlépe přístupným vulkánem je Poás.

Ráj milovníků kávy

Káva hraje velkou roli v historii celé země a je také hlavním produktem zdejšího zemědělství. Kostarická káva je díky příznivému klimatu jednou z nejlepších na světě. Velké množství turistů přijíždí kvůli návštěvě kávových plantáží, aby viděli zpracování tohoto kofeinového zázraku. Ochutnat špatnou kávu je v Kostarice opravdu raritou. Už na snídani v běžném hotelu dost pravděpodobně ochutnáte to nejlepší kafe, co jste kdy měli.

Horké prameny

Koupání v kostarických horkých pramenech dodává okamžitě viditelný omlazující efekt na pokožce, Magma v oblasti vulkánu Arenal ohřívá podzemní vodu a obohacuje ji o zdraví prospěšné látky. Ta vyvěrá na povrch v podobě horké řeky, kde se koupou především místní, Rovněž je přiváděna i do bazénů v lázeňských komplexech. Po tříhodinové lázni v 38-40 stupňové křišťálově čisté vodě uprostřed pralesa budete jako znovuzrození.

Vodopády La Paz

Řeka La Paz tvoří několik větších vodopádů. Vodopád La Paz je nejlépe viditelný ze silnice. Zbylé vodopády jsou součástí turistické atrakce, která se nazývá Zahrady La Paz. Krom uvedených vodopádů se zde nachází expozice exotického ptactva, motýlí pavilon, krmítka pro kolibříky, mini skanzen, orchidejová zahrádka a mnoho dalšího. Milovníci vodopádů rozhodně nebudou litovat.

Národní park Tortuguero ​

Na karibské straně Kostariky se mlží Národní park Tortuguero, kterému se přezdívá mini Amazonie. Důvodem je, že obsahuje několik různých typů prostředí jako deštný prales, bažiny, pláže, laguny a další. S rozlohou více něž 30 tis. ha se může pyšnit pestrou biodiverzitou. Představuje domov pro 400 druhů ptáků, 60 dosud známých druhů žab, 30 druhů sladkovodních ryb nebo 3 druhů opi. Kolem řeky Tortuguero, která parkem protéká, lze spatřit kajmany i krokodýly. Tortuguero je rovněž nejdůležitějším místem pro rozmnožování zelené mořské želvy

Adrenalinová smršť

Po skvělé ranní kávě se nabízí pokračovat nějakou zajímavou aktivitou. I v tomto ohledu má země co nabídnout. Kostarika přitahuje i sportovně zaměřené turisty nejen na tradiční šnorchlování a potápění. Lze na kajaku projet mangrovy, na paddle boardu překonat jezero, s průvodcem prozkoumat jeskyně, jezdit po horách na koních či kole, proletět se horkovzdušným balónem s výhledem na pralesy, sjet divokou řeku, zkusit horolezectví, surfovat, sledovat velryby, pozorovat hnízdění želv, rozmnožování žab, vyslat motýla na jeho první let nebo si ulovit vlastní šupinatý oběd.